Realizacja programów profilaktycznych w Szkole Podstawowej nr 3 w Raciborzu

Realizacja programów profilaktycznych Magiczne Kryształy, Debata oraz Odczuwaj, Ufaj, Mów w Szkole Podstawowej nr 3 w Raciborzu

logo-gstrona.jpg W dniach 16-17 września gościliśmy na warsztatach profilaktycznych w Szkole Podstawowej nr. 3 w Raciborzu.

Z najmłodszymi dziećmi z klasy 3 spotkaliśmy się na programie Magiczne Kryształy. Przeczytaliśmy razem bajkę profilaktyczną, która dotykała zagadnień związanych z odpowiedzialnym korzystaniem z mediów (telewizji, komputera), a także pośrednio kwestii naśladownictwa negatywnych wzorców zachowań, np. agresji . Identyfikacja z fikcyjnymi bohaterami pozwoliła na przebycie jedynie w wyobraźni wydarzeń, które mogą stać się istotnym stopniem w ich rozwoju intelektualnym i społecznym. Dzieci i młodzież chętnie brała udział w zajęciach. Również w klasach 6 realizowaliśmy zajęcia uwrażliwiające ich na czerpanie negatywnych wzorców z Internetu. I zachęcaliśmy młodych ludzi do wykształcenia w sobie pewnego krytycyzmu do tego co oglądają i czytają w sieci.Z młodzieżą klas 5 realizowaliśmy program z zakresu profilaktyki alkoholowej Debata rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Odkłamywaliśmy mity na temat alkoholu i zmienialiśmy przekonania normatywne na ten temat. Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach i brała aktywny w nich udział. Na koniec spotkania młodzież oceniła zajęcia na 5.

Z klasami 7 i 8 przeprowadziliśmy zajęcia o emocjach i uczuciach i ich wyrażaniu – czyli warsztaty Odczuwaj, Ufaj Mów. Młodzież bardzo otwiera się podczas programu, jest chętna aby porozmawiać, zadać pytania na swoje trudności i problemy.


Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia.
 
Zainteresowany przeprowadzeniem warsztatów Odczuwaj, Ufaj, Mów? Zapraszamy do kontaktu.
A więcej na temat Programu Odczuwaj Ufaj Mów w kolejnym wpisie na blogu. Zapraszamy do lektury.

 

19-09-2019

Polecane strony
Gaudium
Pracownia profilaktyki
Urszula Tokarczyk
Mordarka 405
34-600 Limanowa
NIP: 737-191-51-11
REGON: 363298857