Archipelag Skarbów w Szczucinie

Archipelag Skarbów w Szczucinie

logo-as.png W dniach 14-15 maja 2018 roku uczniowie klas II i III gimnazjum przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie żeglowali z nami po Archipelagu Skarbów. 
Zajęcia dla młodzieży odbyły się w sali poza szkołą. Podczas czterogodzinnych warsztatów młodzież szukała skarbów, a były nimi: głębokie szczęście, trwała miłość, zaufanie i szacunek. Odkrywaliśmy jak ważne jest by realizować własne pasje i marzenia oraz dokonywać właściwych wyborów, które często decydują o życiu młodego człowieka. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w ćwiczeniach a w podziękowaniu otrzymywali nagrody z naszej skrzyni skarbów, nawiązujące do treści poruszanych na programie. Na koniec programu odbył się Festiwal Twórczości, którzy przygotowali uczniowie. 

W ramach programu odbyło się również w dniu 14 maja szkolenie rady pedagogicznej oraz spotkanie dla rodziców. Na spotkaniach prezentowaliśmy cele Programu i wyniki badań prowadzonych wśród młodzieży. W trakcie spotkania podawaliśmy wskazówki jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi o ich osobistych sprawach, w tym o zagadnieniach miłości i seksualności. Spotkanie było możliwe dzięki Urzędowi Miasta i Gminy Szczucin. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę przy realizowaniu następnych projektów.

16-05-2018

Polecane strony
Gaudium
Pracownia profilaktyki
Urszula Tokarczyk
Mordarka 405
34-600 Limanowa
NIP: 737-191-51-11
REGON: 363298857