Archipelag Skarbów w Gminie Lipnica Murowana

Archipelag Skarbów w Gminie Lipnica Murowana

logo-as.png W dniach 19- 20 grudnia i 6-7 luty w Gminie Lipnica Murowana, w Publicznej  Szkole  im. Kazimierza Brodzińskiego w Lipnicy Murowanej  i w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła 2 w Rajbrocie, odbyły się 2 realizacje programu profilaktycznego Archipelag Skarbów.
 
Wraz z grupą młodzieży poszukiwaliśmy skarbów jakimi są: głębokie szczęście, trwała miłość, realizacja swoich pasji i marzeń.
Pokazywaliśmy dlaczego warto żyć. Rozmawialiśmy o miłości, seksualności, budowaniu relacji opartej na zaufaniu i szacunku. Młodzież dowiadywała się jak radzić sobie z "tygrysami",  które mieszkają w dżungli serc każdego człowieka. Uczniowie uzyskali konkretne wskazówki, jak radzić sobie z pobudzeniem seksualnym, zakochaniem, ze złością i gniewem. Omówione zostały też problemy takie jak: uzależnienie od seksu, pornografii oraz mechanizmy związane z uzależnieniem alkoholu i narkotyków.
 
W ramach programu odbyło się szkolenie dla kadry pedagogicznej oraz spotkania dla rodziców uczniów uczestniczących w programie. Szczególny akcent został położony na umiejętności dobrej komunikacji, które są niezbędne w wychowywaniu nastolatka. W trakcie spotkania podane zostały wskazówki, jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi o ich osobistych w sprawach, w tym zagadnieniach miłości i seksualności. Uczestniczący otrzymali ulotki profilaktyczne dla rodziców "Przewodnik po dżungli kontaktów z nastolatkiem".
W trakcie szkolenia kadry pedagogicznej zaprezentowane zostały cele programu Archipelag Skarbów, wyniki badań nad młodzieżą oraz wskazówki dotyczące szkolnej pracy profilaktycznej.

Odbył się również Festiwal Twórczości Archipelagu Skarbów. A oto prace któe zrobiły na nas największe wrażenie:) I praca dziewczyn z Rajbrotu:Serdecznie dziękujemy za wspólne żeglowanie po Archipelagu Skarbów!
 

28-02-2018

Polecane strony
Gaudium
Pracownia profilaktyki
Urszula Tokarczyk
Mordarka 405
34-600 Limanowa
NIP: 737-191-51-11
REGON: 363298857